Relaxační programy Háj ve Slezsku

Wellness a relaxační procedury jsou určeny pro všechny – ženy i muže, seniory i ty mladší, manažery a samozřejmě také pro rodiče s dětmi, kteří si chtějí užít relaxaci v příjemném prostředí

Tyto relaxační a wellness procedury slouží k celkové regeneraci organismu např. po sportovních aktivitách, po firemní akcích nebo jako wellness doplněk.

Správná výživa je základ zdraví, správného životního stylu, regenerace organismu po sportu a při zabraňování působení stresu, civilizačních nemocí a předčasnému stárnutí organismu.

Wellness a relaxační procedury

MASÁŽE

Klasická
Jedná se o soustavu hmatů, působící převážně na svaly a fascie. Klasická masáž ovlivňuje: prokrvení svalů a kůže, endokrinní systém, lymfatický systém, svalový tonus, bolest, podpůrný vazivový aparát, vegetativní nervový systém, psychiku i vnitřní orgány

Reflexní
Soustava hmatů, působící tlakem na podkožní vazivo a ovlivňující reflexně míšní segmenty. Od reflexní masáže očekáváme: vytvoření vegetativní rovnováhy, normalizaci hormonálních a vegetativních funkcí, vylepšení funkce vnitřních orgánů v příslušném segmentu a zlepšení periferní cirkulace

Reflexní masáž plosek nohou
Tento druh masáže vychází z čínské medicíny. Je to soustava hmatů zaměřených na plosku nohy, ovlivňující celý organismus jak po psychické, tak i fyzické stránce.

Masáž lávovými kameny

Masáž je velmi příjemná a účinná. Spojuje v sobě prvky rehabilitace a relaxace. Lávové kameny jsou při masáži používány proto, že láva jako vyvřelina má specifické vlastnosti. Když se lávové kameny nahřejí, velmi dobře při ochlazování předávají teplo, což je příjemné a uvolňující. Když chladnou, odčerpávají z těla negativní energie.

Masáž probíhá tak, že terapeut na Vaše tělo podle stanoveného postupu nejdříve přes látku poskládá několik prohřátých kamenů a potom začne pomocí dalších teplých kamenů i rukama masírovat pomalými klidnými pohyby svaly, přičemž místa, na nichž právě nemasíruje, jsou prohřívána teplými kameny a přikryta. Terapeut tak postupně promasíruje a prohřeje celá záda, nohy, šlapky, ruce, šíji, dekolt i obličej. Podle Vašeho přání je možné při potížích zad provést i částečnou masáž zadní části těla.
Masáž teplými lávovými kameny (hot stones) je jednou z nejlepších terapií na celkovou relaxaci a regeneraci organismu. Provádí se za pomocí speciálních masážních hmatů, teplých lávových kamenů a aromatického oleje. Kombinace tepla, dotyku a vůně ji řadí právem mezi královny masáží a pro klienta se stává nezapomenutelným zážitkem.

Přijďte vyzkoušet, kameny Vám pomohou při bolestech i únavě.

Masáž obličeje polodrahokamy

Dokonalá alchymie přinášející krásu, opravdovost a dokonalost. Masáž vzácnými polodrahokamy působí proti vráskám a na vyhlazení pleti. Jemná a propracovaná masáž s použitím ušlechtilých kamenů a extraktů vzácných kamenů je velmi příjemná a pro klienta zajímavá. Ve spojení se substancí, která vypíná vrásky, obnovují vzácné kameny zásobu energie buněk a viditelně vyhlazuje pokožku.

Čokoládová masáž a zábal

Čokoládová masáž je luxusní procedura, která spojuje očistu těla, relaxační masáž a čokoládový zábal v jedinečný regenerační celek působící na všechny smysly lidského těla. Zpomaluje proces předčasného stárnutí, detoxikuje, vyhlazuje a dokonale regeneruje pokožku.

Čokoládová masáž patří k výjimečným terapiím, uvolňuje namožené svalstvo a navozuje pocit dobré nálady a spokojenosti.

Čokoláda obsahuje důležité prvky potřebné pro lidský organizmus, například draslík, vápník, fosfor, hořčík, ale také vitamíny, aminokyseliny, minerály a antioxidanty.Díky čokoládové masáži pokožka tyto látky vstřebává, což se příznivě projevuje na činnosti srdce, aktivaci látkové výměny, detoxikaci, formování postavy a výrazném omlazení pokožky.
Indikace, účinky čokoládové masáže

 • působí proti stresu, povznáší náladu
 • živiny v čokoládě snižují bolesti hlavy, zlepšují soustředění
 • podporuje správnou činnost nervů
 • působí proti stresu, napětí
 • antioxidační látky v čokoládě zpevňují a regenerují cévy, čímž omezují vznik srdečních onemocnění
 • vyhlazuje a zjemňuje pokožku
 • detoxikuje organismus

Kontraindikace, kdy není čokoládová masáž vhodná

 • alergie na čokoládu
 • infekční a horečnaté onemocnění
 • kožní infekce
 • těhotenství
 • záněty
 • nachlazení

Masáže těhotných

Masáž těhotných žen se snaží zpříjemnit toto náročné období každé ženy. Je-li masáž prováděna citlivě, bezpečně, to znamená s určitým omezením jak při volbě hmatů , polohy při masáži i výběru použitých masážních přípravků , představuje skvělý způsob , jak připravit ženu na porod a následující mateřství.

Masáže provádíme v šetrných polohách na lehátku v lehu na boku nebo v sedu na židli opřené o masážní lehátko.

Pro masáž volíme éterické rostlinné oleje 100% přírodní a té nejlepší kvality. Samotná masáž může být relaxační celotělová , částečná nebo zaměřená na úlevu od případných potíží spojených s pokročilým těhotenstvím.

Délka masáže se domluví s klientkou a kdykoliv se masáž může podle jejich potřeb přerušit nebo vhodně ukončit.

Masáž v době těhotenství je velice prospěšná a uklidňující nejen pro maminku, ale také pro miminko. Při jemné a relaxační technice dochází k uvolnění napětí celého těla. Masáž podporuje krevní oběh, snižuje otoky a možnosti křečí. Také pomáhá s bolestmi páteře /převážně v křížové oblasti/ a kyčlí. Při masáži dochází k uvolnění a prokrvení svalů celého těla, tím dochází k odstranění bolestí zad, šíje, pocitů těžkých nohou a otoků nohou. Je potřeba hodně doplňovat tekutiny k odplavování zadržovaných tekutin z těla během celého těhotenství a zvláště po masáži.
Vhodné kombinace:

 • Masáž šíje a záda
 • Masáž šíje, zad a plosek nohou po kotníky
 • Masáž celková – šíje, záda, nohy, bříško

V období těhotenství jsou vždy směrodatná doporučení gynekologa. Pokud máte nějaké komplikace, je lépe se nejdříve zeptat svého lékaře, jestli masáž pro těhotné nevyloučí.

Baňkování

Manipulační léčba, provádí se přikládáním baněk s nahřátým vzduchem, v nichž se ochlazováním vytvoří podtlak, který způsobí jejich přisátí na pokožku; vhodné na uvolnění svalového napětí, svalových kontrakcí, ovlivnění lymfatického systému…

Sbalit / zavřít odstavec: Wellness a relaxační procedury

Pilates

PROČ PRÁVĚ PILATES CLINIK METHOD ?

Pilates si každým dnem získává více svých příznivců.  Zpevněte své svaly a uvolněte mysl díky metodě Pilates Clinik Method!

Cvičení, kde tělo a duše jsou jeden celek.Pilates nám umožní cítit se lépe, může jej cvičit každý v jakémkoliv věku,podporuje správné držení těla, prevence proti bolestem zad,zeštíhlí svaly a naučí vás správně dýchat.

Pilates, moc mě těší!

Metoda Pilates je založená na celku, který se skládá z těla a duše. Zakladatelem cvičení je Joseph H. Pilates. Populární bylo Pilates hlavně u tanečníků už ve čtyřicátých letech. Dnes se s ním můžete setkat u fyzioterapeutů, na rehabilitaci nebo jednoduše ve fitness centrech. Pilates věří, že pokud zpevníme jádro těla, získáme celé tělo vyvážené a zformované. Všechny pohyby vychází z břišních svalů a svalů spodních zad. Danou svalovou oblast protahuje tak, že zapojí malé svaly, které se starají o hlavní hluboké svalstvo. Jde o velmi pomalé a intenzivní cvičení. K cvičení využíváme podložky a různé pomůcky (míčky,Sball,therabandy,togu válce…..).

Ideální adept na cvičení Pilates

Všichni! Cvičit mohou mladí i staří, lidé v kondici i bez. Jde o ideální rekonvalescenci pro ty, kteří mají chronické bolesti, nebo se jim stal úraz.  Jedno z mála posilování svalů, které mohou provozovat lidé s astma.

Mnoho lékařů doporučuje metodu jako pokračování rehabilitace pacientů. Cvičit Pilates pro dokonalé výsledky je třeba dvakrát až třikrát týdně.

Pro maximální efektivitu doporučujeme kombinovat cvičení pilates s výživovým poradenstvím Ondřeje Musila (certifikovaný výživový poradce).

Nezapomeňte dýchat

Je třeba si uvědomit činnost všech svalů při jakékoliv činnosti. Nejde jen o to, vydržet hodinu cvičit. Je třeba koncentrovat tělo a duši při každodenních činnostech. Pilates metoda vás nesmí opustit hned po cvičení. Musíme si být vědomi toho, co a jak děláme. Kvalita cvičení je důležitější než kvantita.Mnoho lidí má největší problémy se správným dýcháním. Je třeba dýchat pomalu a dostatečně hluboko. Myslí se tím hrudní dýchání, které uvolňuje celý hrudní koš a nejmenší svaly mezi žebry.Správné dýchání a protažení těla v nás zanechají pocit harmonie a relaxace.Pilates Clinik Method je navržený tak, abychom naše tělo kompletně převychovali. Do aktivní činnosti zapojujeme každý sval soustředěným způsobem za pomoci dechové kontroly.

Kontakty

Lektorka Pilates Vlasta Dostálová
TEL: 602 176 360, 774 718 988
Výživový poradce Ondřej Musil
TEL: 602 530 098, 774 718 988
Sbalit / zavřít odstavec: Pilates

Cvičení pro těhotné

Přijďte si zacvičit a popovídat s našimi zkušenými fyzioterapeutkami a porodními asistentkami, abyste se během Vašich krásných 9-ti měsíců těhotenství cítila co nejlépe.

Těhotenství je pro nastávající maminku velice krásným obdobím plným očekávání, ale zároveň obdobím kladoucím na maminku velké psychické i fyzické nároky. Cílem cvičení je předcházet změnám, ke kterým dochází během těhotenství. Je vhodné provozovat ho od počátku těhotenství až do porodu. Skladba cviků je zaměřena na posilování prsních a šíjových svalů, svalů pánevního dna, posilování břišních a hýžďových svalů, podporu střevní peristaltiky, dále na prevenci plochých nohou a křečových žil. Velký důraz je kladen i na dechová cvičení, která udržují vitální kapacitu plic a zajišťují dostatečný přívod kyslíku do tkání matky i plodu. Cvičení bývá doplněno činkami, gumičkami, overbaly, ale hlavně gymnastickými míči, které nutí budoucí maminku aktivovat svaly podílející se na správném držení páteře. Správně zvolené cviky vedou nejen k lepší kondici, ale mají i velice dobrý vliv na děťátko.

Přínos cvičení v těhotenství

 • redukce bolestí v páteři a zlepšení držení těla
 • nedochází k nadměrnému přírůstku tělesného tuku
 • prevence hemeroidů, potíží s močením a prolapsu dělohy
 • prevence křečí a otékání nohou
 • přiměřená pohyblivost kyčelního kloubu – zvládání narůstající zátěže, dostatečná pružnost pro porod
 • péče o plosku nohy – zvládání narůstající zátěže
 • lepší fyzická kondice
 • lepší psychická kondice
 • po porodu je rychlejší návrat původní kondice i hmotnosti
 • lépe je zvládána péče o dítě po porodu (zvedání, nošení …)
 • je lépe utvářeno pouto matka – dítě
Sbalit / zavřít odstavec: Cvičení pro těhotné

Individuální cvičení na velkých míčích

Cvičení na velkém míči – BodyBall

Cvičení na velkém míči je pro všechny, kteří chtějí zdravě,zábavně a bezpečně cvičit na gymnastickém míči. Je vhodné pro správné držení těla, k posilování problémových partií a k protahování zkrácených svalů.Balanční míč je ideálním a dokonalým náčiním, které Vás donutí rozvíjet všechny pohybové schopnosti, zejména pohyblivost, koordinaci a rovnováhu. Již samotné sezení na míči zlepšuje správné držení těla a posiluje svaly v oblasti bederní páteře. Cvičení zvládne každý bez rozdílu věku a je určeno i těm, kteří začínají mít problémy se zády v důsledku ochabování svalstva celého těla.

V hodinách využíváme i další pomůcky – over bally a gumičky nebo například malé medicimbally.

Na lekcích se soustředíme hlavně na hluboké svaly a cvičíme, tak abychom odbourali bolesti zad!

Sbalit / zavřít odstavec: Individuální cvičení na velkých míčích

Ceník welness procedur

Výkony, které jsou součástí Seznamu zdravotních výkonů s bodovými hodnotami a které jsou ordinovány lékařem na formuláři FT 06, jsou účtovány příslušné zdravotní pojišťovně.

VÝKONY HRAZENO ZP SAMOPLÁTCE ČAS
INDIVIDUÁLNÍ KONZULTACE NE 250 Kč 1 návštěva
Komplexní terapie dle stanovené diagnozy NE 500 Kč 60 min.
Kineziologický rozbor – komplexní ANO 300 Kč 45 min
Kineziologický rozbor – kontrolní ANO 250 Kč 30 min
Individuální LTV – kondiční analytické metody ANO 100 Kč 15 min.
Individuální LTV na neurofyziolog. podkladě ANO 350 Kč 45 min
Individuální LTV dle p. Mojžíšové – vyšetření ANO 500 Kč 60min
Individuální cvičení na Bossu NE 200 Kč 30 min
Individuální pilates NE 200 Kč 30 min
Nácvik lokomoce a mobility ANO 50 Kč 15 min.
Měkké techniky ANO 250 Kč 30 min
Mobilizace ANO 100 Kč 15 min.
Příplatek za použití analget.mastí si myorelax. mastí NE 20 Kč 1 aplikace
Reflexní a vazivová masáž pouze na LP ANO 250 Kč 30 min
ILTV V DOMÁCÍM PROSTŘEDÍ
Cestovné 6 Kč/km + 500 Kč/ hod NE
Příplatek za procedury v SO a NE a svátek 100 Kč na osobu
Klasická masáž částečná (záda a šíje) NE 250 Kč 30 min
Klasická masáž celková NE 500 Kč 60 min
Klasická masáž DKK NE 250 Kč 30 min
Reflexní masáž plosek nohou NE 150 Kč 15 min.
Klasická masáž HKK NE 150 Kč 20 min
ELEKTROTERAPIE
Ultrazvuk,Magnetoterapie ANO 50 Kč 1 aplikace
Elektroléčba II(galvanizace,diadynamik,TENS proudy,Traebertovy proudy, interferenční proudy ANO 50 Kč 1 aplikace
Selektivní stimulace oslabených svalů ANO 50 Kč 1 aplikace
Kombinovaná terapie (ultrazvuk+ elektroléčba) ANO 70 Kč 1 aplikace
Rebox ANO 50 Kč 1 aplikace
FOTOTERAPIE
Solux,Bioptronová lampa NE 50 Kč 1 aplikace
Laser NE 50 Kč 1 aplikace
KINEZIOTAPE NE 200 Kč
Zapůjčení Bioptronové lampy do domácího prostředí 700 Kč 1 měsíc
BAŇKOVÁNÍ
Záda NE 250 Kč 30 min
TERMOTERAPIE
Lihový obklad(lavaterm s ametyst. kameny a líh) NE 30 Kč 1 aplikace
Teplé obklady( lavaterm s ametyst. kameny) NE 20 Kč 1 aplikace
RAŠELINOVÉ OBKLADY NE 70 Kč 1aplikace
MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽE
Celková lymfodrenáž NE 1 200 Kč 1 návštěva
(krk + ruce + nohy + hlava)
Částečná lymfodrenáž NE 600 Kč 1 návštěva
(krk + ruce) nebo (krk + nohy)
Částečná lymfodrenáž NE 400 Kč 1 návštěva
(krk + hlava) nebo (krk + obličej)
MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMENY
Zadní část těla (záda, hýždě a nohy zezadu) NE 600 Kč 60 min.
Celé tělo včetně obličeje a dekoltu NE 800 Kč 90 min.
ČOKOLÁDOVÁ MASÁŽ zad A ZÁBAL NE 500 Kč
ČOLÁDOVÁ MASÁŽ ZAD A DKK A ZÁBAL NE 800 Kč
Sbalit / zavřít odstavec: Ceník welness procedur

Skupinové cvičení pro seniory

Skupinové rekondiční cvičení pomáhá zlepšit fyzickou kondici a načerpat novou energii. Cvičení pro seniory neprobíhá formou intenzivního posilování, jako je tomu u mladší generace. V pozdějším věku svaly atrofují, proto se u seniorů častěji objevují bolesti kloubů a zad. Cvičení pro seniory udržuje vitalitu a fyzickou kondici na přiměřené úrovni, zpomaluje atrofii svalů a mírnou formou posiluje celé tělo. Mezi aktivní cvičební prvky patří zejména strečink, který napomáhá obnovit původní pružnost zkrácených svalů.

Cvičení pro seniory probíhá pod dohledem zkušeného lektora, který názorně předvádí a napomáhá správnému provádění jednotlivých cviků. Do lekcí jsou zařazeny i různé balanční pomůcky potřebné pro provádění rehabilitačních cviků.

Sbalit / zavřít odstavec: Skupinové cvičení pro seniory