Relaxační programy Háj ve Slezsku

Wellness a relaxační procedury jsou určeny pro všechny – ženy i muže, seniory i ty mladší, manažery a samozřejmě také pro rodiče s dětmi, kteří si chtějí užít relaxaci v příjemném prostředí

Tyto relaxační a wellness procedury slouží k celkové regeneraci organismu např. po sportovních aktivitách, po firemní akcích nebo jako wellness doplněk.

Správná výživa je základ zdraví, správného životního stylu, regenerace organismu po sportu a při zabraňování působení stresu, civilizačních nemocí a předčasnému stárnutí organismu.

Wellness a relaxační procedury

MASÁŽE

Klasická
Jedná se o soustavu hmatů, působící převážně na svaly a fascie. Klasická masáž ovlivňuje: prokrvení svalů a kůže, endokrinní systém, lymfatický systém, svalový tonus, bolest, podpůrný vazivový aparát, vegetativní nervový systém, psychiku i vnitřní orgány

Reflexní
Soustava hmatů, působící tlakem na podkožní vazivo a ovlivňující reflexně míšní segmenty. Od reflexní masáže očekáváme: vytvoření vegetativní rovnováhy, normalizaci hormonálních a vegetativních funkcí, vylepšení funkce vnitřních orgánů v příslušném segmentu a zlepšení periferní cirkulace

Reflexní masáž plosek nohou
Tento druh masáže vychází z čínské medicíny. Je to soustava hmatů zaměřených na plosku nohy, ovlivňující celý organismus jak po psychické, tak i fyzické stránce.

Masáž obličeje polodrahokamy

Dokonalá alchymie přinášející krásu, opravdovost a dokonalost. Masáž vzácnými polodrahokamy působí proti vráskám a na vyhlazení pleti. Jemná a propracovaná masáž s použitím ušlechtilých kamenů a extraktů vzácných kamenů je velmi příjemná a pro klienta zajímavá. Ve spojení se substancí, která vypíná vrásky, obnovují vzácné kameny zásobu energie buněk a viditelně vyhlazuje pokožku.

Masáže těhotných

Masáž těhotných žen se snaží zpříjemnit toto náročné období každé ženy. Je-li masáž prováděna citlivě, bezpečně, to znamená s určitým omezením jak při volbě hmatů , polohy při masáži i výběru použitých masážních přípravků , představuje skvělý způsob , jak připravit ženu na porod a následující mateřství.

Masáže provádíme v šetrných polohách na lehátku v lehu na boku nebo v sedu na židli opřené o masážní lehátko.

Pro masáž volíme éterické rostlinné oleje 100% přírodní a té nejlepší kvality. Samotná masáž může být relaxační celotělová , částečná nebo zaměřená na úlevu od případných potíží spojených s pokročilým těhotenstvím.

Délka masáže se domluví s klientkou a kdykoliv se masáž může podle jejich potřeb přerušit nebo vhodně ukončit.

Masáž v době těhotenství je velice prospěšná a uklidňující nejen pro maminku, ale také pro miminko. Při jemné a relaxační technice dochází k uvolnění napětí celého těla. Masáž podporuje krevní oběh, snižuje otoky a možnosti křečí. Také pomáhá s bolestmi páteře /převážně v křížové oblasti/ a kyčlí. Při masáži dochází k uvolnění a prokrvení svalů celého těla, tím dochází k odstranění bolestí zad, šíje, pocitů těžkých nohou a otoků nohou. Je potřeba hodně doplňovat tekutiny k odplavování zadržovaných tekutin z těla během celého těhotenství a zvláště po masáži.
Vhodné kombinace:

 • Masáž šíje a záda
 • Masáž šíje, zad a plosek nohou po kotníky
 • Masáž celková – šíje, záda, nohy, bříško

V období těhotenství jsou vždy směrodatná doporučení gynekologa. Pokud máte nějaké komplikace, je lépe se nejdříve zeptat svého lékaře, jestli masáž pro těhotné nevyloučí.

Sbalit / zavřít odstavec: Wellness a relaxační procedury

Pilates

PROČ PRÁVĚ PILATES CLINIK METHOD ?

Pilates si každým dnem získává více svých příznivců.  Zpevněte své svaly a uvolněte mysl díky metodě Pilates Clinik Method!

Cvičení, kde tělo a duše jsou jeden celek.Pilates nám umožní cítit se lépe, může jej cvičit každý v jakémkoliv věku,podporuje správné držení těla, prevence proti bolestem zad,zeštíhlí svaly a naučí vás správně dýchat.

Pilates, moc mě těší!

Metoda Pilates je založená na celku, který se skládá z těla a duše. Zakladatelem cvičení je Joseph H. Pilates. Populární bylo Pilates hlavně u tanečníků už ve čtyřicátých letech. Dnes se s ním můžete setkat u fyzioterapeutů, na rehabilitaci nebo jednoduše ve fitness centrech. Pilates věří, že pokud zpevníme jádro těla, získáme celé tělo vyvážené a zformované. Všechny pohyby vychází z břišních svalů a svalů spodních zad. Danou svalovou oblast protahuje tak, že zapojí malé svaly, které se starají o hlavní hluboké svalstvo. Jde o velmi pomalé a intenzivní cvičení. K cvičení využíváme podložky a různé pomůcky (míčky,Sball,therabandy,togu válce…..).

Ideální adept na cvičení Pilates

Všichni! Cvičit mohou mladí i staří, lidé v kondici i bez. Jde o ideální rekonvalescenci pro ty, kteří mají chronické bolesti, nebo se jim stal úraz.  Jedno z mála posilování svalů, které mohou provozovat lidé s astma.

Mnoho lékařů doporučuje metodu jako pokračování rehabilitace pacientů. Cvičit Pilates pro dokonalé výsledky je třeba dvakrát až třikrát týdně.

Pro maximální efektivitu doporučujeme kombinovat cvičení pilates s výživovým poradenstvím Ondřeje Musila (certifikovaný výživový poradce).

Nezapomeňte dýchat

Je třeba si uvědomit činnost všech svalů při jakékoliv činnosti. Nejde jen o to, vydržet hodinu cvičit. Je třeba koncentrovat tělo a duši při každodenních činnostech. Pilates metoda vás nesmí opustit hned po cvičení. Musíme si být vědomi toho, co a jak děláme. Kvalita cvičení je důležitější než kvantita.Mnoho lidí má největší problémy se správným dýcháním. Je třeba dýchat pomalu a dostatečně hluboko. Myslí se tím hrudní dýchání, které uvolňuje celý hrudní koš a nejmenší svaly mezi žebry.Správné dýchání a protažení těla v nás zanechají pocit harmonie a relaxace.Pilates Clinik Method je navržený tak, abychom naše tělo kompletně převychovali. Do aktivní činnosti zapojujeme každý sval soustředěným způsobem za pomoci dechové kontroly.

Kontakty

Lektorka Pilates Vlasta Dostálová
TEL: 602 176 360, 774 718 988
Sbalit / zavřít odstavec: Pilates

Cvičení pro těhotné

Přijďte si zacvičit a popovídat s našimi zkušenými fyzioterapeutkami a porodními asistentkami, abyste se během Vašich krásných 9-ti měsíců těhotenství cítila co nejlépe.

Těhotenství je pro nastávající maminku velice krásným obdobím plným očekávání, ale zároveň obdobím kladoucím na maminku velké psychické i fyzické nároky. Cílem cvičení je předcházet změnám, ke kterým dochází během těhotenství. Je vhodné provozovat ho od počátku těhotenství až do porodu. Skladba cviků je zaměřena na posilování prsních a šíjových svalů, svalů pánevního dna, posilování břišních a hýžďových svalů, podporu střevní peristaltiky, dále na prevenci plochých nohou a křečových žil. Velký důraz je kladen i na dechová cvičení, která udržují vitální kapacitu plic a zajišťují dostatečný přívod kyslíku do tkání matky i plodu. Cvičení bývá doplněno činkami, gumičkami, overbaly, ale hlavně gymnastickými míči, které nutí budoucí maminku aktivovat svaly podílející se na správném držení páteře. Správně zvolené cviky vedou nejen k lepší kondici, ale mají i velice dobrý vliv na děťátko.

Přínos cvičení v těhotenství

 • redukce bolestí v páteři a zlepšení držení těla
 • nedochází k nadměrnému přírůstku tělesného tuku
 • prevence hemeroidů, potíží s močením a prolapsu dělohy
 • prevence křečí a otékání nohou
 • přiměřená pohyblivost kyčelního kloubu – zvládání narůstající zátěže, dostatečná pružnost pro porod
 • péče o plosku nohy – zvládání narůstající zátěže
 • lepší fyzická kondice
 • lepší psychická kondice
 • po porodu je rychlejší návrat původní kondice i hmotnosti
 • lépe je zvládána péče o dítě po porodu (zvedání, nošení …)
 • je lépe utvářeno pouto matka – dítě
Sbalit / zavřít odstavec: Cvičení pro těhotné

Individuální cvičení na velkých míčích

Cvičení na velkém míči – BodyBall

Cvičení na velkém míči je pro všechny, kteří chtějí zdravě,zábavně a bezpečně cvičit na gymnastickém míči. Je vhodné pro správné držení těla, k posilování problémových partií a k protahování zkrácených svalů.Balanční míč je ideálním a dokonalým náčiním, které Vás donutí rozvíjet všechny pohybové schopnosti, zejména pohyblivost, koordinaci a rovnováhu. Již samotné sezení na míči zlepšuje správné držení těla a posiluje svaly v oblasti bederní páteře. Cvičení zvládne každý bez rozdílu věku a je určeno i těm, kteří začínají mít problémy se zády v důsledku ochabování svalstva celého těla.

V hodinách využíváme i další pomůcky – over bally a gumičky nebo například malé medicimbally.

Na lekcích se soustředíme hlavně na hluboké svaly a cvičíme, tak abychom odbourali bolesti zad!

Sbalit / zavřít odstavec: Individuální cvičení na velkých míčích

Skupinové cvičení pro seniory

Skupinové rekondiční cvičení pomáhá zlepšit fyzickou kondici a načerpat novou energii. Cvičení pro seniory neprobíhá formou intenzivního posilování, jako je tomu u mladší generace. V pozdějším věku svaly atrofují, proto se u seniorů častěji objevují bolesti kloubů a zad. Cvičení pro seniory udržuje vitalitu a fyzickou kondici na přiměřené úrovni, zpomaluje atrofii svalů a mírnou formou posiluje celé tělo. Mezi aktivní cvičební prvky patří zejména strečink, který napomáhá obnovit původní pružnost zkrácených svalů.

Cvičení pro seniory probíhá pod dohledem zkušeného lektora, který názorně předvádí a napomáhá správnému provádění jednotlivých cviků. Do lekcí jsou zařazeny i různé balanční pomůcky potřebné pro provádění rehabilitačních cviků.

Sbalit / zavřít odstavec: Skupinové cvičení pro seniory